středa 22. dubna 2015

Makeupy pro bledulky.

Příjde mi, že  u nás v ČR je obrovský problém sehnat makeup pro člověka s bledou pletí jako jsem já. A to dokonce nejsem nějaká extrémní bledule. Trvalo mi dlouho, než jsem dokázala sehnat makeup, který by mi alespoň trochu seděl. O těch z drogerie ani nemluvím. Takže jsem se rozhodla napsat článek pro děvčata, které mají stejný problém jako já.

Bohužel makeupy, které zde budu ,,propagovat" v běžné drogerii neseženete a pokud ano, tak ne v potřebném odstínu.

První makeup je od firmy Lush a jmenuje se Jackie oates. Jedná se o malinkou lahvičku, která ovšem v mém případě vydržela velmi dlouho, krytí je tak střední intenzity, ovšem už podle složení plného olejů se jedná spíše o mastnější makeup, V zimě mi zcela vyhovoval po přepudrování krásně držel, ale v létě to bylo horší. Nejspíše to bylo mou mastnou pletí, pokud máte pleť sušší, bude pro vás tento makeup ideální. Líbí se mi na něm, že jde o handmade produkt, který využívá přírodní ingredience a hlavně obsahuje ovesné vločky, které jsou pro pleť úžasné (už jste zkoušeli pleťovku z ovesných vloček?).  Navíc jde o vegetariánský produkt, takže chráníte zvířátka.
Produkt koupíte zde, ale připravte se na vyšší cenu: jackie oates

Další makeup je od dermacolu, jde o dermacol cover, odstín 208.

Tento makeup je daleko hutnější a těžší, než makeup předchozí, byl vyroben pro barrandov k profesionálnímu líčení, díky tomu má úžasné vlastnosti, perfektně kryje, vydrží dlouho, déle než mé předchozí makeupy. není potřeba jej ani nijak zvlášť zafixovávat pudrem. Má dokonce i vysoký uv faktor spf 30. Firma slibuje, že je hypoalergenní, nevím co je na tom pravdy, nikdy jsem s žádnou kosmetikou problém neměla, takže nemohu posoudit. Dále slibují, že makeup je voděodolný, s tím však nesouhlasím, ano asi vydrží trochu víc, než jiné makeupy, ale voděodolný rozhodně není. Stačí si prokápnout oči kapkami a máte v makeupu cestičky. Doporučuji jej nanášet ve velmi malém množství, jinak působí jako maska. Seženete jej na internetu, nebo v některých drogeriích Teta, ale tam jsem na něj upřimně narazila pouze jednou.


Příště se podíváme na korektory a pudry pro nás bledule.
A co vy, jaký používáte makeup?
Je nějaké téma, které by jste na mém blogu uvítali?

Žádné komentáře:

Okomentovat