Přeskočit na hlavní obsah

Převalování či kloktání oleje

Dnešní doba je ve znamení návratu k přírodě. Už naši předkové využívali ke kosmetice a celkové péči o tělo to, co měli zrovna po ruce, tedy dary přírody.

Už jste zkoušeli kloktání oleje?
Jedná se o starodávnou ajurvédskou léčebnou metodu, která nyní zažívá své "znovuobjevení". Oleje lisované za studena mají prospěšné funkce, jak pro zuby a dásně, tak také pro pleť a zažívání, Zlepšit se vám může také spánek, záněty, chronické bolesti, alergie, astmata, či srdeční choroby. Mimo tyto zdraví prospěšné bonusy, budete mít hlavně čistější a bělejší zuby, na kterých se bude tvořit méně plaku. Velkou výhodou je také svěžejší dech, který se dostaví při dlouhodobějším užívání.

A jak je to vlastně možné?
Lipidy obsažené v oleji dokáží z úst odstranit zdraví škodlivé bakterie, pesticidy, parazity, volné radikály. Stačí si každé ráno, nejlépe na lačno, ale ne každý to snese, vložit do úst jednu čajovou lžíci oleje, kterou budete poté 20 minut žmoulat v ústech. Chuť oleje je v první chvíli nepříjemná, ale časem dojde ke smíchání se slinami a pak už to jde. Pokud je to pro vás i přes to nepříjemná představa, můžete do oleje přidat buď pár kapek citrónu, či trochu skořice. Po 20 minutách olej vyplivněte a vyčistěte si zuby od zbytků oleje.

A jaký olej používat?
Může se používat jakýkoliv za studena lisovaný olej. Pro začátek klidně stačí slunečnicový či olivový. Pokud se rozhodnete pro kokosový, můžete jej do úst vložit i v tuhém stavu, rozpustí se. Můžete s oleji dokonce experimentovat a různě je míchat. Časem sami přijdete na to, který olej vám nejlépe vyhovuje a který má pro vás nejpřijatelnější chuť. Za sebe doporučuji spíše světlejší oleje, slunečnicový, kokosový, sezamový. Tmavé u některých jedinců mohou zanechávat skvrny na zubech.
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Beauty adventní kalendáře

Při včerejším pozorování třepotajícího se plamínku na první zapálené adventní svíčce, jsem si vzpomněla, jaké to bylo, když jsem si v dětství vyloupávala čokoládu z adventního kalendáře a trošku se mi zastesklo po těch bezstarostných časech. Čokoláda je super!!! Ale dnes už jsem velká holka a co si budeme povídat ten čtvereček čokolády už přece jenom není to pravé.

Když jsem asi před dvěma lety viděla poprvé beauty adventní kalendář, byla jsem fascinována. Připadala jsem si zase jako malá holka ve vánoční pohádce. Tyto kalendáře mě fascinují dodnes a jejich nabídka je rok od roku bohatší.

Tady nabízím pro inspiraci výčet alespoň několika z nich. Snad někoho z Vás uchvátí tak jako mě.

Nyx:
V tomto skvělém adventním kalendáři najdete nejenom krémové rtěnky, rozjasňovač, oční stíny, ale také spoustu další dekorativní kosmetiky. Obsahuje celkem 24 okýnek. Cena 1299 Kč.


Clarins: Pokud máte rádi kosmetiku clarins, tento adventní kalendář Vás určitě potěší. Obsahuje pečující krémy, odličovače …

Zajímavé adventní kalendáře

Blíží se nám advent a Mikuláš. K adventu pro mě neodmyslitelně patří adventní kalendář. Já jako malá zbožňovala vylupování malých čokoládiček z okýnek a vždy jsem měla co dělat, abych je nevyloupala všechny.

V dnešní době však kromě klasických čokoládových adventních kalendářů, najdeme i různé netradiční. Zdá se, že kalendáře už nejsou pouze záležitostí malých dětí, ale potěší i dospělé. Takže pokud nevíte co nadělit svým blízkým na Mikuláše, tady je malá inspirace:

Mixit:
Skvělý nápad na adventní kalendář dostala firma mixit. Tento kalendář udělá radost všem milovníků zdravé výživy. Najdete v něm jak kaše do kapsy, tak musli, těšit se však můžete i na mrazem sušené ovoce a výborné mixitky. Cena: 749 Kč.


Lush: Na Lush jsem tady nejednou pěla ódy. Jde o značku přírodní, ručně vyráběné kosmetiky, která netestuje na zvířatech, je vegetariánská, v některých případech dokonce veganská. Jejich produkty vždy nádherně voní. Letos pro Vás přichystali dvanáctidenní adventní kalendář plný voňavých…

Čím odlíčit 16h rtěnku dermacol

Drží pevně a nejde dolů?
I po ránu máte zbytek rtěnky na rtech?
jak ji dostat dolů bezezbytku?

Máte 2 možnosti:

1. Dvoufazový odličovač na olejové bázi.

A co, když však doma zrovna žádný nemáte?

2. Olivový nebo kokosový olej, ten má doma v dnešní době snad každý, osvědčilo se mi namočit do něj vatovou tyčinku (nespotřebujete tolik množství, jako kdyby jste použila odličovací tampónek). Rty tím nejenom krásně odlíčíte, ale také vyživíte. A když už budete u toho můžete se rovnou pustit i do převalování oleje, viz. můj článek.Tak přeji hodně zábavy s těmito skvělými rtěnkami.