Přeskočit na hlavní obsah

copywriting

DIY růžová voda

Snad nejznámější a jedna z nejstarších pleťových vod s blahodárnými účinky. Nasbírejte si na zahradě růže, nebo si pro jednou udělejte radost a kupte si je. Nečekejte až vám je přinese někdo jiný, zainvestujte do sebe, vy si to zasloužíte.

Ingredience: 
Hrst okvětních lístků růže
1/4 litru kojenecké vody (250ml)
cedník
nádobuPostup:
Nejdříve si vyvaříme nádobu ve které budeme růžovou vodu uchovávat. Poté si přebereme a otrháme okvětní lístky, které přepereme ve vodě. V případě kupovaných je lepší teplá voda, můžeme přidat i trochu jaru, některé rostliny totiž stříkají rybím tukem, aby se hezky leskly (náš kocour se po takových může utlouct). Takto přeprané lístky vložíme do hrnce a přelijeme kojeneckou vodou. Přivedeme k varu, poté vypneme a necháme zchládnout na pokojovou teplotu. Přecedíme přes cedník. Tekutinu nalijeme do nádoby, kterou jsme si před tím vyvařili.Účinky růžové vody:
Odstraňuje nečistoty a maz
Je vhodná na zafixování líčení
Zpevňuje pleť
Pokožka je po ní hebčí
Má zklidňující účinek
Hodí se snad pro všechny typy pleti
Je nejen univerzální, ale i levná

Zítra si povíme, co se zbytkem okvětních lístků, které vám zbydou.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zajímavé adventní kalendáře

Blíží se nám advent a Mikuláš. K adventu pro mě neodmyslitelně patří adventní kalendář. Já jako malá zbožňovala vylupování malých čokoládiček z okýnek a vždy jsem měla co dělat, abych je nevyloupala všechny.

V dnešní době však kromě klasických čokoládových adventních kalendářů, najdeme i různé netradiční. Zdá se, že kalendáře už nejsou pouze záležitostí malých dětí, ale potěší i dospělé. Takže pokud nevíte co nadělit svým blízkým na Mikuláše, tady je malá inspirace:

Mixit:
Skvělý nápad na adventní kalendář dostala firma mixit. Tento kalendář udělá radost všem milovníků zdravé výživy. Najdete v něm jak kaše do kapsy, tak musli, těšit se však můžete i na mrazem sušené ovoce a výborné mixitky. Cena: 749 Kč.


Lush: Na Lush jsem tady nejednou pěla ódy. Jde o značku přírodní, ručně vyráběné kosmetiky, která netestuje na zvířatech, je vegetariánská, v některých případech dokonce veganská. Jejich produkty vždy nádherně voní. Letos pro Vás přichystali dvanáctidenní adventní kalendář plný voňavých…

Čím odlíčit 16h rtěnku dermacol

Drží pevně a nejde dolů?
I po ránu máte zbytek rtěnky na rtech?
jak ji dostat dolů bezezbytku?

Máte 2 možnosti:

1. Dvoufazový odličovač na olejové bázi.

A co, když však doma zrovna žádný nemáte?

2. Olivový nebo kokosový olej, ten má doma v dnešní době snad každý, osvědčilo se mi namočit do něj vatovou tyčinku (nespotřebujete tolik množství, jako kdyby jste použila odličovací tampónek). Rty tím nejenom krásně odlíčíte, ale také vyživíte. A když už budete u toho můžete se rovnou pustit i do převalování oleje, viz. můj článek.Tak přeji hodně zábavy s těmito skvělými rtěnkami.Beauty adventní kalendáře

Při včerejším pozorování třepotajícího se plamínku na první zapálené adventní svíčce, jsem si vzpomněla, jaké to bylo, když jsem si v dětství vyloupávala čokoládu z adventního kalendáře a trošku se mi zastesklo po těch bezstarostných časech. Čokoláda je super!!! Ale dnes už jsem velká holka a co si budeme povídat ten čtvereček čokolády už přece jenom není to pravé.

Když jsem asi před dvěma lety viděla poprvé beauty adventní kalendář, byla jsem fascinována. Připadala jsem si zase jako malá holka ve vánoční pohádce. Tyto kalendáře mě fascinují dodnes a jejich nabídka je rok od roku bohatší.

Tady nabízím pro inspiraci výčet alespoň několika z nich. Snad někoho z Vás uchvátí tak jako mě.

Nyx:
V tomto skvělém adventním kalendáři najdete nejenom krémové rtěnky, rozjasňovač, oční stíny, ale také spoustu další dekorativní kosmetiky. Obsahuje celkem 24 okýnek. Cena 1299 Kč.


Clarins: Pokud máte rádi kosmetiku clarins, tento adventní kalendář Vás určitě potěší. Obsahuje pečující krémy, odličovače …