Přeskočit na hlavní obsah

Vyrovnání s odchodem blízké osoby

Tak, jako asi každý ve svém životě i já bojovala a stále bojuji s tím, že mě opustil blízký člověk. Ať už je slovo odešel myšleno jakkoliv, vždy to velmi bolí a je těžké smířit se s tím, že nám osud někoho vzal. Nejsem věřící člověk, ale nedávno jsem při pročítání jedné knihy, kterou mi v dobré vůli donesla kamarádka, narazila na příběh. Tento příběh se mi zaryl hluboko do srdce. Chtěla bych se s Vámi podělit alespoň o úryvek z tohoto příběhu.

Zrak mi padl na bibli ležící na stolku. V mysli se mi vynořily věty z genesis 22 a zcela mě svým účinkem omráčily.  Rychle jsem bibli otevřela, abych se ujistila, že si je pamatuji správně. Četla jsem:

A bůh řekl: ,,Vezmi svého jediného syna Izáka, kterého miluješ, odejdi do země Mórija a tam ho obětuj jako oběť zápalnou na jedné hoře, o níž ti povím!''

Tehdy jsem s absolutní jistotou poznala, že bůh si Kim vyžádal. Moje mysl byla náhle jasná jako nikdy předtím. Uvědomila jsem si že jsem nadřazovala svoji lásku nad Kim nad lásku k Bohu. Dožadovala jsem se své vůle. Své vlastní vůle, ne boží. Ne jeho svrchované volby. Hlíněný hrnec spílal svému tvůrci, místo aby pokorně padl k jeho svatým nohám.

Uvědomila jsem si, že jsem se pokoušela s Bohem manipulovat, viděla jsem, že jsem podnikala ,,vše správné'', jen aby se cítil povinen vyhovět mým prosbám. Opravdu nikdy jsem neuvažovala o možnosti, že by mohl chtít malou Kim.

To určitě na mě nežádáš, drahý Ježíši? Přece nechceš život mého dítěte. Vždyť pro tebe je tak snadné ji uzdravit. Stačí dotek. Och můj Pane, můj Bože, tohle ne!

Ale už během té řeči jsem znala odpověď. Zbývá jen naprosté podřízení se nejvyšší Boží vůli. Ve svém zlomeném srdce jsem postavila oltář. Na oltář jsem vložila své jediné, milované dítě se stejnou opravdovostí a posvátností, jako to kdysi učinil Abraham s Izákem.

Ó můj Pane, vkládám v tebe naději. Jestli zamýšlíš vzít si mou dcerušku, vezmi si ji. Už nemohu bojovat dál. Odpusť mi, Pane můj nedostatek víry a poslušnosti. Nechápu, proč dcerku požaduješ, přesto, přesto tě miluji a důvěřuji ti. Pomoz mi a buď při mně i nadále.

Uryvek z knihy Jacka Canfielda a Marka Hansena Slepičí polévka pro křesťanskou duši.

Tenhle příběh dokazuje, že ať už jste věřící, nebo ne, je potřeba věci přijmout tak jak jsou, nesnažit se smlouvat, nesnažit se je změnit. Nezměníme je, můžeme je pouze přijmout takové, jaké jsou a pokusit se žít s tím, že to tak mělo být a že jsem na tom nic nemohli změnit.

Komentáře

  1. Promin, ale mne zemrela dcerka a nemuzu si rict, ze to tak melo byt. NEMUZU.

    OdpovědětVymazat
  2. Já se obávám, že autorka má podobnou zkušenost.

    OdpovědětVymazat
  3. Drzela jsem vlastni dite v naruci, kdyz mu dobilo srdicko a jsem si jsita jen tim, ze to tak byt NEMELO!

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Beauty adventní kalendáře

Při včerejším pozorování třepotajícího se plamínku na první zapálené adventní svíčce, jsem si vzpomněla, jaké to bylo, když jsem si v dětství vyloupávala čokoládu z adventního kalendáře a trošku se mi zastesklo po těch bezstarostných časech. Čokoláda je super!!! Ale dnes už jsem velká holka a co si budeme povídat ten čtvereček čokolády už přece jenom není to pravé.

Když jsem asi před dvěma lety viděla poprvé beauty adventní kalendář, byla jsem fascinována. Připadala jsem si zase jako malá holka ve vánoční pohádce. Tyto kalendáře mě fascinují dodnes a jejich nabídka je rok od roku bohatší.

Tady nabízím pro inspiraci výčet alespoň několika z nich. Snad někoho z Vás uchvátí tak jako mě.

Nyx:
V tomto skvělém adventním kalendáři najdete nejenom krémové rtěnky, rozjasňovač, oční stíny, ale také spoustu další dekorativní kosmetiky. Obsahuje celkem 24 okýnek. Cena 1299 Kč.


Clarins: Pokud máte rádi kosmetiku clarins, tento adventní kalendář Vás určitě potěší. Obsahuje pečující krémy, odličovače …

Zajímavé adventní kalendáře

Blíží se nám advent a Mikuláš. K adventu pro mě neodmyslitelně patří adventní kalendář. Já jako malá zbožňovala vylupování malých čokoládiček z okýnek a vždy jsem měla co dělat, abych je nevyloupala všechny.

V dnešní době však kromě klasických čokoládových adventních kalendářů, najdeme i různé netradiční. Zdá se, že kalendáře už nejsou pouze záležitostí malých dětí, ale potěší i dospělé. Takže pokud nevíte co nadělit svým blízkým na Mikuláše, tady je malá inspirace:

Mixit:
Skvělý nápad na adventní kalendář dostala firma mixit. Tento kalendář udělá radost všem milovníků zdravé výživy. Najdete v něm jak kaše do kapsy, tak musli, těšit se však můžete i na mrazem sušené ovoce a výborné mixitky. Cena: 749 Kč.


Lush: Na Lush jsem tady nejednou pěla ódy. Jde o značku přírodní, ručně vyráběné kosmetiky, která netestuje na zvířatech, je vegetariánská, v některých případech dokonce veganská. Jejich produkty vždy nádherně voní. Letos pro Vás přichystali dvanáctidenní adventní kalendář plný voňavých…

Čím odlíčit 16h rtěnku dermacol

Drží pevně a nejde dolů?
I po ránu máte zbytek rtěnky na rtech?
jak ji dostat dolů bezezbytku?

Máte 2 možnosti:

1. Dvoufazový odličovač na olejové bázi.

A co, když však doma zrovna žádný nemáte?

2. Olivový nebo kokosový olej, ten má doma v dnešní době snad každý, osvědčilo se mi namočit do něj vatovou tyčinku (nespotřebujete tolik množství, jako kdyby jste použila odličovací tampónek). Rty tím nejenom krásně odlíčíte, ale také vyživíte. A když už budete u toho můžete se rovnou pustit i do převalování oleje, viz. můj článek.Tak přeji hodně zábavy s těmito skvělými rtěnkami.