Přeskočit na hlavní obsah

život je jen kniha

Bílá stránka nepopsaná,
žádný lesk a žádná sláva,
Z hloubi duše hledá slovo,
které vyjádří to dobro,
co v srdci ukrývá,
když k večeru usíná.

Na polštáři ze slámy,
dávno sny se nezdají,
Bledá tvář tu hledí v noc
tajně sní, že získá moc.

Život každého z nás je jako kniha a minulost jsou dávno popsané listy. Listy, které jsme už přečetli a proto je známe a nemusíme je číst znovu, můžeme za nimi udělat tlustou čáru a začít list nový. A můžeme to udělat právě dnes. Právě teď začíná nová kapitola našeho života. Nedovolte, aby zůstal právě dnešní den jen další stránkou bez lesku a slávy. Právě dnes je jedinečný den, právě tahle strana je možná ta, která vám konečně změní pohled na váš život. Jen dnes pijete ranní kávu, která už nebude nikdy stejná, ano značka možná, ale nikdy už nenasypete do hrníčku stejný počet zrnek, nenalijete stejné množství vody či mléka. Vyhlédněte z okna a pohleďte na tu krásu. Listy se pohupují ve větru, kapky dopadající do louží, vůně deště, zvuk dopadajících kapek, který hladí po duši. Zpěv ptáků a slunce vykukující zpod oblak, Nebo je dnes snad modré nebe bez mraků? Nikdy už nezažijete tentýž den, totéž počasí. Když vyjdete ven, usmějte se na lidi kolem sebe, třeba je potkáváte denně anebo je dnes jedinečná příležitost, kdy potkáte někoho, koho už nikdy jindy neuvidíte. Buďte vděčný za každý den, který dostáváte.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Beauty adventní kalendáře

Při včerejším pozorování třepotajícího se plamínku na první zapálené adventní svíčce, jsem si vzpomněla, jaké to bylo, když jsem si v dětství vyloupávala čokoládu z adventního kalendáře a trošku se mi zastesklo po těch bezstarostných časech. Čokoláda je super!!! Ale dnes už jsem velká holka a co si budeme povídat ten čtvereček čokolády už přece jenom není to pravé.

Když jsem asi před dvěma lety viděla poprvé beauty adventní kalendář, byla jsem fascinována. Připadala jsem si zase jako malá holka ve vánoční pohádce. Tyto kalendáře mě fascinují dodnes a jejich nabídka je rok od roku bohatší.

Tady nabízím pro inspiraci výčet alespoň několika z nich. Snad někoho z Vás uchvátí tak jako mě.

Nyx:
V tomto skvělém adventním kalendáři najdete nejenom krémové rtěnky, rozjasňovač, oční stíny, ale také spoustu další dekorativní kosmetiky. Obsahuje celkem 24 okýnek. Cena 1299 Kč.


Clarins: Pokud máte rádi kosmetiku clarins, tento adventní kalendář Vás určitě potěší. Obsahuje pečující krémy, odličovače …

Zajímavé adventní kalendáře

Blíží se nám advent a Mikuláš. K adventu pro mě neodmyslitelně patří adventní kalendář. Já jako malá zbožňovala vylupování malých čokoládiček z okýnek a vždy jsem měla co dělat, abych je nevyloupala všechny.

V dnešní době však kromě klasických čokoládových adventních kalendářů, najdeme i různé netradiční. Zdá se, že kalendáře už nejsou pouze záležitostí malých dětí, ale potěší i dospělé. Takže pokud nevíte co nadělit svým blízkým na Mikuláše, tady je malá inspirace:

Mixit:
Skvělý nápad na adventní kalendář dostala firma mixit. Tento kalendář udělá radost všem milovníků zdravé výživy. Najdete v něm jak kaše do kapsy, tak musli, těšit se však můžete i na mrazem sušené ovoce a výborné mixitky. Cena: 749 Kč.


Lush: Na Lush jsem tady nejednou pěla ódy. Jde o značku přírodní, ručně vyráběné kosmetiky, která netestuje na zvířatech, je vegetariánská, v některých případech dokonce veganská. Jejich produkty vždy nádherně voní. Letos pro Vás přichystali dvanáctidenní adventní kalendář plný voňavých…

Čím odlíčit 16h rtěnku dermacol

Drží pevně a nejde dolů?
I po ránu máte zbytek rtěnky na rtech?
jak ji dostat dolů bezezbytku?

Máte 2 možnosti:

1. Dvoufazový odličovač na olejové bázi.

A co, když však doma zrovna žádný nemáte?

2. Olivový nebo kokosový olej, ten má doma v dnešní době snad každý, osvědčilo se mi namočit do něj vatovou tyčinku (nespotřebujete tolik množství, jako kdyby jste použila odličovací tampónek). Rty tím nejenom krásně odlíčíte, ale také vyživíte. A když už budete u toho můžete se rovnou pustit i do převalování oleje, viz. můj článek.Tak přeji hodně zábavy s těmito skvělými rtěnkami.