neděle 18. října 2015

Čokoládový dort ze dvou ingrediencíí

Taky zbožňujete čokoládu a sladké? Já strašně. Není nad odpolední kafíčko s kouskem něčeho sladkého a nejlépe podomácku upečeného. Ale co když doma zrovna nemáme spoustu potravin potřebných k pečení a obchod je příliš daleko, nebo po celodenním lítání na podpadcích už prostě nemáte sílu zajít si do obchodu a pak ještě lítat kolem trouby a sporáku. Přitom v koutku řvou hladové děti, nebo manžel, který chodí od plné špajzky k ledničce se slovy ,,To nemáme nic k jídlu"


Nebo se k vám vnutila nečekaná návštěva a vy nevíte čím ji pohostit?

Potom je tu tento jednoduchý dort ze dvou ingrediencí, které má většina lidí doma v zásobě a pokud ne tak ať si pro ně rozmlsaný manžílek dojde.

Takže co budeme potřebovat:
2 tabulky čokolády (v nouzi ukradneme dětem)
3 vejce (nemáte tak z nouze zkuste sousedy, pokud je neznáte, jedinečná příležitost se seznámit)

Předehřejeme si troubu na 170 stupňů.
Oddělíme si žloutky od bílků a dáme zvlášť do misek, bílky si hodíme do lednice.
Ke žloutkům přidáme nalámané tabulky čokolády. Na sporák si dáme hrnec s vodou, kterou přivedeme k varu. Jakmile voda začne vřít, vložíme nad ni mísu s čokoládou a žloutky. Trošku si stáhneme plamen, aby nám voda jen mírně bublala a za občasného míchání necháme čokoládu rozpustit. Pak ji důkladně promícháme se žloutky. Než se nám čokoláda rozpustí, vyndáme si bílky z lednice a pomocí šlehače je vyšleháme do tuhého sněhu. Rozpuštěnou čokoládu necháme trochu vychladnout, ne tak aby nám zase ztuhla. Poté ji zapracujeme opatrně k bílkům. Poté těstem naplníme dortovou formu a vložíme do rozehřáté trouby a pečeme asi 30 minut.

Přeji dobrou chuť.

Žádné komentáře:

Okomentovat