sobota 17. října 2015

Podzim aneb co přes sebe

Nevím jak vy, ale já miluji podzim a jeho barvy. Baví mě procházet se po parku a sbírat spadané listí všech barev. Rozhrnovat nohama ten navrstvený barevný koberec, který tak překrásně voní. Poslouchat šustění padajícího listí, nebo na lavičce sledovat, jak se jednotlivé lístky spouštějí k zemi. Přeskakovat kaluže a tančit mezi kapkami deště. Ve volném čase sbírat jen tak z rozmaru kaštany a sledovat při tom veverky. Nebo vyrazit pro lískové ořechy a šípky na vánoční cukroví.


Večer si zapálit svíčku, uvařit dobrý čaj či dýňové latté a zachumlat se s dobrou knížkou pod hřejivou deku. Na klín si vzít některého ze svých mazlíčků, který mě bude spokojeně zahřívat a s láskou přivírat očka a pozdřimovat. Mezi lahodnými doušky, prohrabovat jeho hebkou srst a užívat si chvíle pohody a odpočinku.

Ale počkat, že by ten podzim přece jen nebyl tak ideální? Zima, déšť, chladný vítr. Chce to správně se obléknout a tady začíná teprve to pravé dobrodružství. Aneb co vlastně obsahuje podzimní šatník.

Trenčkot
Hodí se spíše na teplejší podzimní dny, je to takové jednoduché řešení jak k šatům tak i džínám. Trenčkot obvykle volím v univerzální barvě, tak aby se mi hodil ke všemu.

Teplejší kabátky:
Když se však ochladí, tak jako letos, přicházejí na řadu teplejší kabátky. Vybírám opět tak, abych si je mohla obléknout k většině oblečení a hlavně protože nosím hodně šaty, tak aby se hodili i k šatům.

video

video

Vestičky:
Jen tak přes tričko, nebo přes svetr, hodí se vždy a skvěle zahřejí.
video
video

Ponča
Miluji ponča přes šaty, na společenské akce.

Pršiplášť
Nepostradatelná věc do deštivého počasí.

video

Tak tolik k podzimnímu odívání, snad jste načerpali nějakou inspiraci. 

Přeji krásný a hřejivý podzim.

Žádné komentáře:

Okomentovat