Přeskočit na hlavní obsah

copywriting

Jak usnout za minutu?

Znáte to, čeká vás zkouška, test, nebo pohovor v práci a vy nemůžete samým strachem usnout. Hlavou se vám honí všechno možné a hodiny mezitím utíkají a vy jen zíráte na budík, jak se obávané ráno blíží. Únava dělá hodně a tak je pravděpodobné, že následující den nepodáte zrovna svůj nejlepší výkon.

Přitom to tak vůbec být nemusí. Existuje jedna meditační jogínská technika, díky níž při troše tréninku můžete usnout dokonce do minuty. Jmenuje se metoda 4-7-8. Tato metoda se používá již celá tisíciletí a dokonce jej do své léčby začali zahrnovat i někteří uznávaní lékaři z celého světa.

Jak si tedy pomoci od strachu, stresu, nespavosti a následného vyčerpání? Je to jednoduché.
  • Nadechujte se nosem po dobu čtyř vteřin
  • Zadržte dech na sedm vteřin
  • Pomalu vydechujte ústy po dobu osmi vteřin
Tahle metoda zpomalí tep, sníží tlak a prý dokonce změní chemii mozku. Jak že to funguje? Vystresovaní lidé často zapomínají správně dýchat, jejich dech je zrychlený a tělu se tak dostává méně kyslíku, dostává se tak do stresu nejenom mysl ale i tělo. Pokud zažíváme permanentní stres, vyplavuje se nám do těla hormon adrenalin který vyvolá poplašnou reakci a zrychlený tep. Proto když zahájíme správné dýchání metodou 4-7-8 vyrovná se hladina kyslíku v těle. Podle pomalého dýchání se nám upraví i tep a odpoutáním pozornosti na svůj dech se zbavíme nepříjemných stresujících myšlenek. 

Za zkoušku to určitě stojí, co myslíte?

Zdroj: internet

Komentáře

  1. Jeden z nejužitečnějších článků, na které jsem na internetu kdy narazila. Díky za něj! :-)
    Bebe

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zajímavé adventní kalendáře

Blíží se nám advent a Mikuláš. K adventu pro mě neodmyslitelně patří adventní kalendář. Já jako malá zbožňovala vylupování malých čokoládiček z okýnek a vždy jsem měla co dělat, abych je nevyloupala všechny.

V dnešní době však kromě klasických čokoládových adventních kalendářů, najdeme i různé netradiční. Zdá se, že kalendáře už nejsou pouze záležitostí malých dětí, ale potěší i dospělé. Takže pokud nevíte co nadělit svým blízkým na Mikuláše, tady je malá inspirace:

Mixit:
Skvělý nápad na adventní kalendář dostala firma mixit. Tento kalendář udělá radost všem milovníků zdravé výživy. Najdete v něm jak kaše do kapsy, tak musli, těšit se však můžete i na mrazem sušené ovoce a výborné mixitky. Cena: 749 Kč.


Lush: Na Lush jsem tady nejednou pěla ódy. Jde o značku přírodní, ručně vyráběné kosmetiky, která netestuje na zvířatech, je vegetariánská, v některých případech dokonce veganská. Jejich produkty vždy nádherně voní. Letos pro Vás přichystali dvanáctidenní adventní kalendář plný voňavých…

Čím odlíčit 16h rtěnku dermacol

Drží pevně a nejde dolů?
I po ránu máte zbytek rtěnky na rtech?
jak ji dostat dolů bezezbytku?

Máte 2 možnosti:

1. Dvoufazový odličovač na olejové bázi.

A co, když však doma zrovna žádný nemáte?

2. Olivový nebo kokosový olej, ten má doma v dnešní době snad každý, osvědčilo se mi namočit do něj vatovou tyčinku (nespotřebujete tolik množství, jako kdyby jste použila odličovací tampónek). Rty tím nejenom krásně odlíčíte, ale také vyživíte. A když už budete u toho můžete se rovnou pustit i do převalování oleje, viz. můj článek.Tak přeji hodně zábavy s těmito skvělými rtěnkami.Beauty adventní kalendáře

Při včerejším pozorování třepotajícího se plamínku na první zapálené adventní svíčce, jsem si vzpomněla, jaké to bylo, když jsem si v dětství vyloupávala čokoládu z adventního kalendáře a trošku se mi zastesklo po těch bezstarostných časech. Čokoláda je super!!! Ale dnes už jsem velká holka a co si budeme povídat ten čtvereček čokolády už přece jenom není to pravé.

Když jsem asi před dvěma lety viděla poprvé beauty adventní kalendář, byla jsem fascinována. Připadala jsem si zase jako malá holka ve vánoční pohádce. Tyto kalendáře mě fascinují dodnes a jejich nabídka je rok od roku bohatší.

Tady nabízím pro inspiraci výčet alespoň několika z nich. Snad někoho z Vás uchvátí tak jako mě.

Nyx:
V tomto skvělém adventním kalendáři najdete nejenom krémové rtěnky, rozjasňovač, oční stíny, ale také spoustu další dekorativní kosmetiky. Obsahuje celkem 24 okýnek. Cena 1299 Kč.


Clarins: Pokud máte rádi kosmetiku clarins, tento adventní kalendář Vás určitě potěší. Obsahuje pečující krémy, odličovače …