Přeskočit na hlavní obsah

Oblíbené potraviny Únor

Tak jsme pomalu za polovinou nejkratšího měsíce roku. To nám to ale rychle letí. Taky je u vás tak neskutečně sychravo? Nemůžu se dočkat léta. Na to si však budeme muset ještě chvíli počkat. Člověk se má přece radovat z toho co má a takový tanec v kapkách deště taky není k zahození a kdy jindy vytáhnout svůj puntíkovaný pršiplášť když ne právě v takovýchto dnech. Ale teď k tématu.

 Dnes bych se s vámi chtěla podělit  o tajemství mé lednice a spížky. Vždyť co by to bylo za život bez dobrého jídla.

Spíž:
Místo chleba suchary?
Ano jsem hrozná, ale vždycky když si koupím chleba, tak si vezmu pár krajíčků a zbytek se mi vždy zkazí. Proto raději kupuji suchary. Mají větší výdrž a mně chutnají. Momentálně mi ve spíži leží tyto:
Maces je považován za nejstarší chleba, znali jej už staří egypťané, vyrábí se z mouky a vody. Do tohoto je přidaný ještě sušený česnek, je skvělý třeba s hummusem, nebo jinými pomazánkami. Cena je kolem 35 Kč.
Suchárky stojí okolo 8 Kč. V balíčku je pět plátků. Chutnají mi spíše na sladko, s marmeládou, tvarohem...

Křížaly: 
Ano o těch už tady zmínka byla. Tyhle jsou moje nejoblíbenější:
Cena kolem 15 Kč.

Do jogurtu:
Do jogurtu jsou kromě domácího medu či marmelády skvělé i tyhle jahelné pukance:
Miluji cizrnu:
Cizrna je skvělá do salátu, jako příloha k masu, do polévky, nebo jen tak.

Lednice:
Hummus:
Nejčastěji kupuji tenhle a moc mi chutná:
Veggi steak: 
Hledáte li opravdu dobrou náhražku masa, doporučuji tento veggi steak. Je chutný a za rozumnou cenu (26 Kč)
Medajlonky:
Za trošku vyšší cenu (45 Kč) ,ale taky moc dobré jsou tyhle medajlonky:

Tapioka není jenom bubble tea:
Strašně jsem si oblíbila tuto sladkou pochoutku s tapioky s kokosovým mlékem a to ani nejsem zrovna milovník kokosu. Pokud hledáte něco dobrého a malého na svačinku rozhodně doporučuji zkusit.

Komentáře

  1. Kokosová tapioka mňam,všem co mají rádi kokos doporučuji :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Beauty adventní kalendáře

Při včerejším pozorování třepotajícího se plamínku na první zapálené adventní svíčce, jsem si vzpomněla, jaké to bylo, když jsem si v dětství vyloupávala čokoládu z adventního kalendáře a trošku se mi zastesklo po těch bezstarostných časech. Čokoláda je super!!! Ale dnes už jsem velká holka a co si budeme povídat ten čtvereček čokolády už přece jenom není to pravé.

Když jsem asi před dvěma lety viděla poprvé beauty adventní kalendář, byla jsem fascinována. Připadala jsem si zase jako malá holka ve vánoční pohádce. Tyto kalendáře mě fascinují dodnes a jejich nabídka je rok od roku bohatší.

Tady nabízím pro inspiraci výčet alespoň několika z nich. Snad někoho z Vás uchvátí tak jako mě.

Nyx:
V tomto skvělém adventním kalendáři najdete nejenom krémové rtěnky, rozjasňovač, oční stíny, ale také spoustu další dekorativní kosmetiky. Obsahuje celkem 24 okýnek. Cena 1299 Kč.


Clarins: Pokud máte rádi kosmetiku clarins, tento adventní kalendář Vás určitě potěší. Obsahuje pečující krémy, odličovače …

Zajímavé adventní kalendáře

Blíží se nám advent a Mikuláš. K adventu pro mě neodmyslitelně patří adventní kalendář. Já jako malá zbožňovala vylupování malých čokoládiček z okýnek a vždy jsem měla co dělat, abych je nevyloupala všechny.

V dnešní době však kromě klasických čokoládových adventních kalendářů, najdeme i různé netradiční. Zdá se, že kalendáře už nejsou pouze záležitostí malých dětí, ale potěší i dospělé. Takže pokud nevíte co nadělit svým blízkým na Mikuláše, tady je malá inspirace:

Mixit:
Skvělý nápad na adventní kalendář dostala firma mixit. Tento kalendář udělá radost všem milovníků zdravé výživy. Najdete v něm jak kaše do kapsy, tak musli, těšit se však můžete i na mrazem sušené ovoce a výborné mixitky. Cena: 749 Kč.


Lush: Na Lush jsem tady nejednou pěla ódy. Jde o značku přírodní, ručně vyráběné kosmetiky, která netestuje na zvířatech, je vegetariánská, v některých případech dokonce veganská. Jejich produkty vždy nádherně voní. Letos pro Vás přichystali dvanáctidenní adventní kalendář plný voňavých…

Čím odlíčit 16h rtěnku dermacol

Drží pevně a nejde dolů?
I po ránu máte zbytek rtěnky na rtech?
jak ji dostat dolů bezezbytku?

Máte 2 možnosti:

1. Dvoufazový odličovač na olejové bázi.

A co, když však doma zrovna žádný nemáte?

2. Olivový nebo kokosový olej, ten má doma v dnešní době snad každý, osvědčilo se mi namočit do něj vatovou tyčinku (nespotřebujete tolik množství, jako kdyby jste použila odličovací tampónek). Rty tím nejenom krásně odlíčíte, ale také vyživíte. A když už budete u toho můžete se rovnou pustit i do převalování oleje, viz. můj článek.Tak přeji hodně zábavy s těmito skvělými rtěnkami.