Přeskočit na hlavní obsah

copywriting

Perfect days recenze

Tak jsem si po dlouhé době vyrazila zase do divadla. Tentokrát na činohru a to na derniéru Perfect days do ostravského Dvořákova divadla. Na celou hru jsem se strašně těšila. Kdo by neznal Perfect days v perfektním filmovém provedení s úchvatnou Ivanou Chýlkovou. A jak, že se mi Ostravská inscenace líbila?

Něco málo o ději:
Barbs je úspěšná žena, která věnovala celý svůj dosavadní život budování kariéry. Nyní slaví své 40 narozeniny a zjišťuje, že jí ke štěstí stále něco chybí. A to něco je dítě. Barbs touží po dítěti, ale stále se jí nedaří najít toho pravého. Proto se rozhodne poprosit svého homosexuálního kamaráda o pomoc. Ten však odmítne, pravě si totiž našel přítele a nechce se do ničeho zaplést. A tak hlavní hrdinka zkouší dál, když to nejde s láskou, co třeba bez ní. Rozhodne se opít a svést svého manžela se kterým nežije. Dave však její lest prokoukne a oznámí jí, že čeká dítě s dvaadvacetiletou Collete. Barbs je zoufala a proto, když přemlouvá syna své nejlepší kamarádky Alice, aby mámě nedělal trápení, nechtěně se zamiluje. Grantovi je však 26 a nebaví jej se se vztahem skrývat. Do tohoto zmatku přichází Brandon, že si to rozmyslel. Přesto, že je gay, chce být otcem a proto se rozhodl Barbs darovat své sperma. Ta je nadšená. Po několika pokusech však stále nic. Po třech měsících zemře její matka. Na pohřbu přede všemi oznámí Grant, že spolu měli poměr. Brandon se cítí dotčeně a oznámí, že je to stejně jedno, byl na testech a je neplodný. Barbs se začne smát. Je těhotná. S Grantem si dávala pozor a Brandon je neplodný. Kdo je tedy otcem?

Obsazení:
Barbs: Renáta Klemensová
Brandon: František Večeřa
Alice: Pavlína Kafková
Grant: Aleš Bilík
Sadie: Alexandra Gasnárková
Dave: Tomáš Jirman

A jak se mi to líbilo?
Herecké výkony byly skvělé, ovšem co mě hodně zklamalo byla scéna. Celá činohra se odehrává v obýváku Barbřina bytu a tak utíkají některé zajímavé scény, které jsme mohli vidět ve filmu. A někomu kdo nezná příběh mohou některá fakta unikat. V některých hrách či muzikálech lze scénu měnit, tak proč by to nešlo i tady? Národní divadlo moravskoslezské by si mělo vzít příklad ze skvělého scénického zpracování své Funny girl a zařazovat takovou techniku častěji. Na druhou stranu chápu, že činohra není hlavní tahoun a proto se jim asi nevyplatí do ní tolik investovat. Co musím pochválit je hudba a pak samozřejmě Renátu Klemensovou, která se zhostila hlavní role. Zhostit se role, kterou znají diváci z filmu s takovou herečkou jako je Ivana Chýlková chce nemalou odvahu. Renáta Klemensová však ukázala, že umí zahrát téměř cokoliv.
Pokud Národní divadlo moravskoslezské vrátí někdy Perfect days do svého repertoáru, najde si tahle činohra své fanoušky a zvědavce, co se rádi přijdou podívat. O tom svědčí i téměř plný sál na derniéře.

Občerstvení:
V rámci přestávky, byly nabízeny v baru divadla jak zákusky, tak chlebíčky. Zákusky vypadali lákavě, ale byli dlouhé fronty a krátká přestávka, tak jsme si šli jen pro pití. K pití bylo jak nealko, tak alkoholické nápoje. My jsme se rozhodli dát si bílé víno a rozhodně nedoporučuji. 1dcl za 20 Kč, špatně mi však bylo ještě na druhý den.

zdroj obrázku.
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zajímavé adventní kalendáře

Blíží se nám advent a Mikuláš. K adventu pro mě neodmyslitelně patří adventní kalendář. Já jako malá zbožňovala vylupování malých čokoládiček z okýnek a vždy jsem měla co dělat, abych je nevyloupala všechny.

V dnešní době však kromě klasických čokoládových adventních kalendářů, najdeme i různé netradiční. Zdá se, že kalendáře už nejsou pouze záležitostí malých dětí, ale potěší i dospělé. Takže pokud nevíte co nadělit svým blízkým na Mikuláše, tady je malá inspirace:

Mixit:
Skvělý nápad na adventní kalendář dostala firma mixit. Tento kalendář udělá radost všem milovníků zdravé výživy. Najdete v něm jak kaše do kapsy, tak musli, těšit se však můžete i na mrazem sušené ovoce a výborné mixitky. Cena: 749 Kč.


Lush: Na Lush jsem tady nejednou pěla ódy. Jde o značku přírodní, ručně vyráběné kosmetiky, která netestuje na zvířatech, je vegetariánská, v některých případech dokonce veganská. Jejich produkty vždy nádherně voní. Letos pro Vás přichystali dvanáctidenní adventní kalendář plný voňavých…

Čím odlíčit 16h rtěnku dermacol

Drží pevně a nejde dolů?
I po ránu máte zbytek rtěnky na rtech?
jak ji dostat dolů bezezbytku?

Máte 2 možnosti:

1. Dvoufazový odličovač na olejové bázi.

A co, když však doma zrovna žádný nemáte?

2. Olivový nebo kokosový olej, ten má doma v dnešní době snad každý, osvědčilo se mi namočit do něj vatovou tyčinku (nespotřebujete tolik množství, jako kdyby jste použila odličovací tampónek). Rty tím nejenom krásně odlíčíte, ale také vyživíte. A když už budete u toho můžete se rovnou pustit i do převalování oleje, viz. můj článek.Tak přeji hodně zábavy s těmito skvělými rtěnkami.Beauty adventní kalendáře

Při včerejším pozorování třepotajícího se plamínku na první zapálené adventní svíčce, jsem si vzpomněla, jaké to bylo, když jsem si v dětství vyloupávala čokoládu z adventního kalendáře a trošku se mi zastesklo po těch bezstarostných časech. Čokoláda je super!!! Ale dnes už jsem velká holka a co si budeme povídat ten čtvereček čokolády už přece jenom není to pravé.

Když jsem asi před dvěma lety viděla poprvé beauty adventní kalendář, byla jsem fascinována. Připadala jsem si zase jako malá holka ve vánoční pohádce. Tyto kalendáře mě fascinují dodnes a jejich nabídka je rok od roku bohatší.

Tady nabízím pro inspiraci výčet alespoň několika z nich. Snad někoho z Vás uchvátí tak jako mě.

Nyx:
V tomto skvělém adventním kalendáři najdete nejenom krémové rtěnky, rozjasňovač, oční stíny, ale také spoustu další dekorativní kosmetiky. Obsahuje celkem 24 okýnek. Cena 1299 Kč.


Clarins: Pokud máte rádi kosmetiku clarins, tento adventní kalendář Vás určitě potěší. Obsahuje pečující krémy, odličovače …