Přeskočit na hlavní obsah

Zdravé svačinky

Honí vás mlsná, ale nechcete příliš zhřešit? Čokoládové tyčinky plné sacharidů a palmového oleje, přesolené brambůrky vymáchané ve spoustě oleje radši oželte. Ale co si tedy vzít, když se ozve chuť na něco dobrého? Existují i zdravější alternativy.

Ovoce: Kousek jablka, ananasu, banánu. Ovocem nikdy nic nezkazíte a dodáte tělu jen potřebné vitamíny.

Sušené ovoce: Nesířené meruňky, nedoslazované banány, jablečné křížaly. Sušené ovoce je často opomíjeno. Obsahuje sice až 4x více cukru než ovoce čerstvé, ale je to stále lepší alternativa, než tyčinka plná chemikálií a palmového oleje. Já nedám dopustit třeba na tyhle jablkové chipsy:
Balení je tak akorát velké na jednu porci, takže vám nezvětrají. Navíc jsou úžasně křupavé, ne jako obvyklé křížaly.

Oříšky: Potřebujete dodat energii? Od toho jsou tady oříšky, Dodají všechny důležité látky pro správnou funkci mozku a tělu dodají energii. Takže pokud Vás čekají zkoušky, nebo výkon hodný maratonského běžce sáhněte po balíčku oříšků. Navíc mají blahodárné účinky na psychiku. Takové hrst kešu oříšků denně dokáže pomoci při depresích i úzkostných poruchách.

Ovocné přesnídávky: Návrat do dětství, Zde však sáhněte spíše po těch nedoslazovaných. Najdete je například ve zdravých výživách či v supermarketech v oddělení s dia potravinami.

Zelenina: řapíkatý celer, baby mrkev, kedlubna, římský salát, kapusta.... Je tolik druhů zeleniny a tolik způsobů jak ji upravit.

Co k zelenině: Pokud hledáte rychlí způsob jak upravit zeleninu na svačinu, tady je můj tip:

Tyto vegetariánské pomazánky jsou k zelenině skvělé. Mě konkrétně chutná nejvíce tahle Hummus, ale ani jiné nejsou špatné. 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Beauty adventní kalendáře

Při včerejším pozorování třepotajícího se plamínku na první zapálené adventní svíčce, jsem si vzpomněla, jaké to bylo, když jsem si v dětství vyloupávala čokoládu z adventního kalendáře a trošku se mi zastesklo po těch bezstarostných časech. Čokoláda je super!!! Ale dnes už jsem velká holka a co si budeme povídat ten čtvereček čokolády už přece jenom není to pravé.

Když jsem asi před dvěma lety viděla poprvé beauty adventní kalendář, byla jsem fascinována. Připadala jsem si zase jako malá holka ve vánoční pohádce. Tyto kalendáře mě fascinují dodnes a jejich nabídka je rok od roku bohatší.

Tady nabízím pro inspiraci výčet alespoň několika z nich. Snad někoho z Vás uchvátí tak jako mě.

Nyx:
V tomto skvělém adventním kalendáři najdete nejenom krémové rtěnky, rozjasňovač, oční stíny, ale také spoustu další dekorativní kosmetiky. Obsahuje celkem 24 okýnek. Cena 1299 Kč.


Clarins: Pokud máte rádi kosmetiku clarins, tento adventní kalendář Vás určitě potěší. Obsahuje pečující krémy, odličovače …

Zajímavé adventní kalendáře

Blíží se nám advent a Mikuláš. K adventu pro mě neodmyslitelně patří adventní kalendář. Já jako malá zbožňovala vylupování malých čokoládiček z okýnek a vždy jsem měla co dělat, abych je nevyloupala všechny.

V dnešní době však kromě klasických čokoládových adventních kalendářů, najdeme i různé netradiční. Zdá se, že kalendáře už nejsou pouze záležitostí malých dětí, ale potěší i dospělé. Takže pokud nevíte co nadělit svým blízkým na Mikuláše, tady je malá inspirace:

Mixit:
Skvělý nápad na adventní kalendář dostala firma mixit. Tento kalendář udělá radost všem milovníků zdravé výživy. Najdete v něm jak kaše do kapsy, tak musli, těšit se však můžete i na mrazem sušené ovoce a výborné mixitky. Cena: 749 Kč.


Lush: Na Lush jsem tady nejednou pěla ódy. Jde o značku přírodní, ručně vyráběné kosmetiky, která netestuje na zvířatech, je vegetariánská, v některých případech dokonce veganská. Jejich produkty vždy nádherně voní. Letos pro Vás přichystali dvanáctidenní adventní kalendář plný voňavých…

Čím odlíčit 16h rtěnku dermacol

Drží pevně a nejde dolů?
I po ránu máte zbytek rtěnky na rtech?
jak ji dostat dolů bezezbytku?

Máte 2 možnosti:

1. Dvoufazový odličovač na olejové bázi.

A co, když však doma zrovna žádný nemáte?

2. Olivový nebo kokosový olej, ten má doma v dnešní době snad každý, osvědčilo se mi namočit do něj vatovou tyčinku (nespotřebujete tolik množství, jako kdyby jste použila odličovací tampónek). Rty tím nejenom krásně odlíčíte, ale také vyživíte. A když už budete u toho můžete se rovnou pustit i do převalování oleje, viz. můj článek.Tak přeji hodně zábavy s těmito skvělými rtěnkami.