středa 6. dubna 2016

No poo metoda

Už jste zkoušeli no poo? Víte, co se pod tímto názvem skrývá?

Jde o mytí vlasů alternativní metodou bez šampónu. Podle jejích zastánců jde o zdravější metodu nejen pro vlasy, ale také pro tělo. Šampony totiž obsahují sulfáty, které se přes pokožku hlavy vstřebávají do těla. Sulfáty jsou karcinogenní, to znamená, že mohou způsobovat rakovinu. Při nadměrném používání také sulfáty obrušují z pokožky hlavy důležité ochranné oleje a zbavuje ji vlhkosti. Pokožka se tak snaží vyprodukovat olejů více. Vlasy se tak rychleji mastí a to nás nutí umývat vlasy více a více. Proto je lepší nahradit standardně používané šampóny zdravějšími s přírodní složkou, které neobsahují sulfáty, nebo je občas prostřídat právě s metodou no poo.

Nejsem vyloženě zastánce no poo metody. Ale protože si myji hlavu často, tak mi tahle metoda vyhovuje na občasné prostřídání.

A co tedy použít místo šampónu?

Vejcomedový šampon:
1-2 vejce
1 lžička medu
pár kapek citrónu

Vše smícháme a aplikujeme na mokré vlasy. Tento šampón je potřeba nechat  přibližně pět minut působit, aby proběhly všechny důležité chemické reakce. Vlasy jsou po něm jemné a lesklé.


Jedlá soda:
Jedlá soda
voda

Rozmícháme jedlou sodu v dostatečném množství vody, je třeba trochu experimentovat s množstvím jedlé sody, ta totiž reaguje s kožním mazem a vytváří efektivní mýdlo, které vlasy dokonale umyje. Každý má však složení kožního mazu na pokožce hlavy jiné, proto není možné určit univerzální množství sody.


Žitná mouka
Perfektní pro mastné vlasy, připravuje se stejně jako šampon ze sody. Ve vodě rozmícháme dostatečné množství žitné mouky. Přelijeme mokré vlasy, zapracuje, necháme chvilku působit a důkladně vymyjeme.Lávová země:
Jedná se o minerální mycí zem pocházející z Maroka, která je skvělá nejen na vlasy, ale také na pokožku místo mýdla či sprchového gelu

4 komentáře:

 1. A aj si niečo z toho vyskúšala?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Mám zatím vyzkoušený vejcomedový, ten používám mezi mytím. Zkoušela jsem i sodu, ale asi jsem zvolila špatný poměr měla jsem po ní trochu nezvladatelné vlasy. Teď se chystám na lávovou zem o kterém bude i samostatný článek.

   Vymazat
 2. Já si kdysi přidávala vejce normálně do šampónu, vlasy pak byly docela jemné :)

  OdpovědětVymazat