Přeskočit na hlavní obsah

copywriting

Perte ekologicky, Perte s ulrich naturlich

Když se na serveru blogerky.cz objevila výzva s možností vyzkoušet ekologické praní se značkou ulrich naturlich, vůbec jsem neváhala a ihned jsem se přihlásila. Jelikož si doma dělám vlastní prací gel, byla jsem velmi zvědavá na srovnání a také na jeho vliv na pokožku věčného atopika. Do výzvy mě nakonec vybrali, za což jsem moc vděčná a z obchůdku bez-chemie mi následně zaslali balíček. Ten k mojí smůle dorazil až těsně před vánoci a dnes již musí být výzva napsaná. Testování tudíž neprobíhalo úplně dle mých přestav, protože nebyl dostatek času.

Ale slibuji všem zvědavcům, že se později k recenzi této značky vrátím a udělám podrobnější report o tom, jak se snáší tato značka s atopickým ekzémem, případně jak vypere opravdu zažranou špínu.

Přípravky ulrich naturlich jsou díky vysoké koncentraci  úsporné v dávkování, nejsou testovány na zvířatech, neobsahují fosfáty, tenzidy a umělé vůně ani jinou chemii, která by mohla podráždit vaši pokožku a hlavně jsou vyrobeny z obnovitelných přírodních zdrojů. Navíc si myslím, že cena je velmi příznivá, a tak se vyplatí do toho jít.

Produkty:
V mém balíčku se ukrývaly tyto produkty:

Prací gel:
Tento prací gel se může pyšnit tím, že je naprosto veganský. Je vhodný pro všechny typy praní a dokonce i stupně tvrdosti vody, což ocení hlavně rodiny, jako je ta naše s velmi tvrdou vodou. Obsahuje látky z kokosového oleje, rostlinné mazlavé mýdlo a pravotočivou kyselinu mléčnou, ta zajistí vyrovnání hodnoty ph a zabrání usazovaná vodního kamene. Tento gel je naprosto bez vůně. Slibují, že litrové balení vydrží na 33 praček (nestihla jsem vyzkoušet).


A jak dopadlo první praní? Prádlo bylo čisté, nadýchané a hlavně hebké, což bývá u některých ručníků problém. Zklamáním pro mě bylo, že zůstaly skvrny od makeupu, barvy na vlasy...
K tomu se ale dostanu hned v dalším kroku.

Dále na mě z balíčku vykouklo žlučové mýdlo:
Tahle věc, kterou používaly už naše babičky mi nejdříve přišla trošku vtipná. Žlučové mýdlo, to jako fakt? říkala jsem si. Ale po prvním praní se ukázalo, že v balíčku nebylo jen tak. Byla jsem líná a chtěla jsem si ušetřit práci, navíc jak už jsem psala, neměla jsem na testování tolik času, kolik bych si přála, takže jsem tento zázrak, který se nanese na skvrny a nechá dvě až tři hodiny působit jednoduše přeskočila. Příště už budu chytřejší. 


Ovšem co vegani? Nebojte, ani na Vás firma Ulrich naturlich nezapomněla a má pro Vás tuhle skvělou alternativu veganského žlučového mýdla


Sůl na skvrny:
Jde o bělící přípravek na bázi kyslíku. Používá se k odstranění skvrn u bílého a stálobarevného prádla. Je také vhodná pro vegany. Tento produkt jsem také již zkoušela, ale dopadlo to bohužel neslavně, asi mu dám ale brzy druhou šanci. Tentokrát však už jen na bílém prádle.
Produkty pořídíte v eshopu: http://www.bez-chemie.cz/index.php


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zajímavé adventní kalendáře

Blíží se nám advent a Mikuláš. K adventu pro mě neodmyslitelně patří adventní kalendář. Já jako malá zbožňovala vylupování malých čokoládiček z okýnek a vždy jsem měla co dělat, abych je nevyloupala všechny.

V dnešní době však kromě klasických čokoládových adventních kalendářů, najdeme i různé netradiční. Zdá se, že kalendáře už nejsou pouze záležitostí malých dětí, ale potěší i dospělé. Takže pokud nevíte co nadělit svým blízkým na Mikuláše, tady je malá inspirace:

Mixit:
Skvělý nápad na adventní kalendář dostala firma mixit. Tento kalendář udělá radost všem milovníků zdravé výživy. Najdete v něm jak kaše do kapsy, tak musli, těšit se však můžete i na mrazem sušené ovoce a výborné mixitky. Cena: 749 Kč.


Lush: Na Lush jsem tady nejednou pěla ódy. Jde o značku přírodní, ručně vyráběné kosmetiky, která netestuje na zvířatech, je vegetariánská, v některých případech dokonce veganská. Jejich produkty vždy nádherně voní. Letos pro Vás přichystali dvanáctidenní adventní kalendář plný voňavých…

Beauty adventní kalendáře

Při včerejším pozorování třepotajícího se plamínku na první zapálené adventní svíčce, jsem si vzpomněla, jaké to bylo, když jsem si v dětství vyloupávala čokoládu z adventního kalendáře a trošku se mi zastesklo po těch bezstarostných časech. Čokoláda je super!!! Ale dnes už jsem velká holka a co si budeme povídat ten čtvereček čokolády už přece jenom není to pravé.

Když jsem asi před dvěma lety viděla poprvé beauty adventní kalendář, byla jsem fascinována. Připadala jsem si zase jako malá holka ve vánoční pohádce. Tyto kalendáře mě fascinují dodnes a jejich nabídka je rok od roku bohatší.

Tady nabízím pro inspiraci výčet alespoň několika z nich. Snad někoho z Vás uchvátí tak jako mě.

Nyx:
V tomto skvělém adventním kalendáři najdete nejenom krémové rtěnky, rozjasňovač, oční stíny, ale také spoustu další dekorativní kosmetiky. Obsahuje celkem 24 okýnek. Cena 1299 Kč.


Clarins: Pokud máte rádi kosmetiku clarins, tento adventní kalendář Vás určitě potěší. Obsahuje pečující krémy, odličovače …

Čím odlíčit 16h rtěnku dermacol

Drží pevně a nejde dolů?
I po ránu máte zbytek rtěnky na rtech?
jak ji dostat dolů bezezbytku?

Máte 2 možnosti:

1. Dvoufazový odličovač na olejové bázi.

A co, když však doma zrovna žádný nemáte?

2. Olivový nebo kokosový olej, ten má doma v dnešní době snad každý, osvědčilo se mi namočit do něj vatovou tyčinku (nespotřebujete tolik množství, jako kdyby jste použila odličovací tampónek). Rty tím nejenom krásně odlíčíte, ale také vyživíte. A když už budete u toho můžete se rovnou pustit i do převalování oleje, viz. můj článek.Tak přeji hodně zábavy s těmito skvělými rtěnkami.